Sklep Firmowy: Pasjonaci Podłogi
ul. Matejki 14, 05-820 Piastów k. Warszawy
tel. 600-318-283, sklep@pasjonacipodlogi.pl

Wykładziny domowe

W naszym sklepie stworzyliśmy ofertę, w której zamieściliśmy wykładziny domowe o odmiennych parametrach. Wyroby różnią się odpornością na uszkodzenia, miękkością i wysokością runa, kolorystyką, wzornictwem. Wszystko to sprawia, że mogą być użyte do mieszkalnych zastosowań.

Odpowiednie do intensywnie użytkowanych pomieszczeń.

W przestrzeniach mieszkalnych , gdzie ruch jest wzmożony i niemal ciągły ogromne znaczenie ma wytrzymałość na ścieranie.  Dobrą propozycją są egzemplarze wykonane z włókien sztucznych (poliamidowe i polipropylenowe) oraz wełnianych . Ich sprężyste włókna nie wycierają się, nie ulegają odkształceniom. Ponadto niemal nie absorbują wody, dzięki czemu łatwiej usunąć z powierzchni rozlaną wodę, wino, czy sok.

Idealne do domów i mieszkań.

W przeciwieństwie do wykładzin hotelowych lub biurowych modele przewidziane do domu powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dobrze sprawdzają się egzemplarze wełniane. Włókna są miękkie i przyjemne w dotyku. Jednak ryzyko stanowią tu wysokie właściwości absorpcji wody. Rozlany sok, zupa, czy woda bardzo szybko się wchłaniają w runo i ciężko usunąć plamę. Przy wykładzinach sztucznych to ryzyko jest mniejsze, jednak włókno nie jest tak delikatne jak wełna. Niewątpliwym atutem poliamidowych i polipropylenowych wykładzin są antyalergiczne właściwości. Oznacza to, że między runem nie ma warunków odpowiednich do rozmnażania się roztoczy.