Sklep Firmowy: Pasjonaci Podłogi
ul. Zagłoby 16, 02-495 Warszawa
600-318-283, sklep@pasjonacipodlogi.pl

Wykładziny dywanowe

W naszym warszawskim sklepie firmowym stworzyliśmy ofertę, w której zamieściliśmy wykładziny dywanowe o odmiennych parametrach. Wyroby różnią się odpornością na uszkodzenia, miękkością i wysokością runa, kolorystyką, wzornictwem. Wszystko to sprawia, że mogą być użyte do różnych zastosowań.

Odpowiednie do intensywnie użytkowanych pomieszczeń

W przestrzeniach, gdzie ruch jest wzmożony i niemal ciągły ogromne znaczenie ma wytrzymałość na ścieranie. Wykładziny hotelowe, w firmach, na salach konferencyjnych muszą być mocne – dotyczy to zarówno podkładu, jak i runa. Dobrą propozycją są egzemplarze wykonane z włókien sztucznych (poliamidowe i polipropylenowe). Ich sprężyste włókna nie wycierają się, nie ulegają odkształceniom. Ponadto niemal nie absorbują wody, dzięki czemu łatwiej usunąć z powierzchni rozlaną wodę, wino, czy sok.

Idealne do domów i mieszkań

W przeciwieństwie do wykładzin hotelowych lub biurowych modele przewidziane do domu powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dobrze sprawdzają się egzemplarze wełniane. Włókna są miękkie i przyjemne w dotyku. Jednak ryzyko stanowią tu wysokie właściwości absorpcji wody. Rozlany sok, zupa, czy woda bardzo szybko się wchłaniają w runo i ciężko usunąć plamę. Przy wykładzinach sztucznych to ryzyko jest mniejsze, jednak włókno nie jest tak delikatne jak wełna. Niewątpliwym atutem poliamidowych i polipropylenowych wykładzin są antyalergiczne właściwości. Oznacza to, że między runem nie ma warunków odpowiednich do rozmnażania się roztoczy.